Search

راهنمای خرید پرینتر سه بعدی

در این مطلب قصد داریم تا شما سروران را با نکاتی قابل توجه پیرامون خرید اسکنر سه بعدی بیشتر آشنا کنیم.در ادامه این مطلب به قابليت کارت حافظه، فلش مموری صفحه نمايش و اتصال به کامپيوتر میپردازیم.
نتیجه تصویری برای مقاله در مورد چاپگرهای سه بعدی
pazzzle.com
پرینتر سه بعدی دستگاه و یا به اصطلاح دیگر ابزار بسیار جذاب و کارآمدی می باشند که در صنایع مختلفی مورد استفاه قرار می گیرند. با توجه به وسیع بودن دامنه کاربردهای پرینتر سه بعدی، کاربران زیادی از این دستگاه استفاده می نمایند که تا بتوانند نیازهای صنعتی، آموزشی و … خود را برآورده نمایند. با توجه به جدید بودن تکنولوژی پرینتر سه بعدی و همچنین وجود انواع مختلفی از پرینترهای سه بعدی در بازار شناخت ویژگی های دقیق این دستگاه ها و همچنین محدودیتهای آنها باعث می گردد تا کاربران به راحتی بتوانند انتخاب درستی داشته باشند. لذا در این مقاله برخی از نکات مهم و مورد نیاز برای یک انتخاب درست پرینتر سه بعدی آورده شده است در این مطلب سعی می کنیم نکاتی که لازم است به هنگام خرید چاپگر های سه بعدی (۳D Printer) در نظر گرفته شوند را بررسی کنیم.

گارانتي و خدمات پس از فروش

گارانتي و خدمات پس از فروش

یکی از پارامترهایی که در هنگام خرید پرینت سه بعدی به آن اشاره نمود شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. دستگاه های پرینتر سه بعدی از قسمتهای الکترونیکی، مکانیکی و نرم افزاری تشکیل شده اند و امکان آن وجود دارد که دستگاه در حین کارکردن دچار مشکلاتی شود و در این مواقع تنها شرایط گارانتی می تواند حل کننده مشکل باشد.

فن خنک کننده

فن خنک کننده

همانطور که گفته شد مواد PLA بیشترین کاربرد را در پرینترهای سه بعدی دارند و کارکردن با این مواد نیازمند استفاده از فن خنک کننده می باشد که بتواند لایه ها را به سرعت خنک نماید و مانع از افت کیفیت پریت شود. برخی از دستگاه های پرینتر سه بعدی فاقد این فن خنک کننده می باشند. لذا حتماً توجه داشته باشید که پرینتر سه بعدی دارای فن خنک کننده باشد.

تامين مواد اوليه

تامين مواد اوليه

همانطور که گفته شد فیلامنت ماده اصلی مورد استفاده در پرینتر سه بعدی می باشد و با خرید یک دستگاه پرینتر نیازمند خریدهای پی در پی مواد اولیه خواهید بود. به همین دلیل توصیه شدید می شود که حتماً پرینتر را از مراکزی تولیدی تهیه نمائید که خودشان تامین کننده مواد اولیه می باشند. همچنین در برخی از پرینترهای سه بعدی تنها می بایست از مواد اولیه تولیدی و انحصاری همان کارخانه و قیمت بالاتر استفاده نمود و این می تواند در آینده مشکلاتی را بوجود اورد. سیاست این شرکتها بر این اساس می باشد که دستگاه پرینتر را به قیمت پائین تر ارائه می نماید و سپس سود خود را از فروش مواد مصرفی مختص آن دستگاه بدست می آورد.

آموزش تخصصي کاربري دستگاه

آموزش تخصصي کاربري دستگاه

استفاده از پرینترهای سه بعدی نیازمند آموزش تخصصی دستگاه و نرم افزار مربوطه می باشد و عدم آشنایی با قسمتهای مختلف دستگاه و پارامترهای پرینت باعث می شود کیفیت پرینت به شدت کاهش یافته و یا عملاً غیر ممکن گردد.

 اسکنر سه بعدی ,  قیمت اسکنر سه بعدی , فروش اسکنر سه بعدی , اسکنر سه بعدی صنعتی , اسکنر سه بعدی همه منظوره , اسکنر سه بعدی در پزشکی , خرید اسکنر سه بعدی

به همین دلیل توصیه شدید می شود که در هنگام خرید پرینتر سه بعدی آموزشهای تخصصی و مهم هم دیده شود. علاوه بر آموزش های تخصصی در ابتدای کار، ممکن است برای کاربر مشکلاتی در طول زمان پیش بیاید و به همین دلیل توصیه می گردد دستگاه پرینتر سه بعدی خود را از مراکز تولیدی تهیه نمائید که خدمات مشاوره و راهنمایی نیز ارائه می دهند.

دستگاه توليد داخل و يا وارداتي

نکته بیست و سوم:دستگاه توليد داخل و يا وارداتي

همواره این سوال پیش می آید که آیا دستگاه خارجی تهیه کنم یا دستگاه های تولید داخل. جهت جواب دادن به این سوال می بایست اشاره ای به دستگاه های پرینتر سه بعدی نمود. همانطور که گفته شد پرینترهای سه بعدی از قسمتهای مختلفی تشکیل یافته اند و احتمال دارد برخی از این قسمتها و بخصوص قسمتهای الکترونیکی و سیستم تزریق دچار مشکلاتی شوند. اکثر پرینترهای سه بعدی وارداتی دارای گارانتی نمی باشند و در صورت دارا بودن مدت زمان تعمیر طولانی می باشد چرا که مجبور به ارسال دستگاه به کشور تامین کننده و یا انتظار برای دریافت قطعه معیوب می باشد و همچنین دستگاه های وارداتی همراه با پشتیبانی فنی نمی باشند و این می تواند برای کاربران این نوع دستگاه ها مشکلاتی را به همراه داشته باشد. لازم به ذکر می باشد که کیفیت پرینت دستگاه های تولیدی برخی از تولیدکنندگان ایرانی بسیار بالاتر از نمونه های خارجی می باشد.

پک همراه و پک آموزشي دستگاه

پک همراه و پک آموزشي دستگاه

استفاده از پرينترهاي سه بعدي نيازمند ابزارها و وسايلي مي باشد که از بين آنها مي توان به آچار آلن، مته هاي نازل، نازلهاي يدکي، لوله نازل يدکي، حلالهاي مواد و کتابچه و يا سي دي آموزشي اشاره نمود. لذا توصيه مي شود در هنگام تهيه دستگاه پک همراه دستگاه را مد نظر قرار دهيد. يکي از مهمترين ابزارهاي آموزشي، کتابچه و يا سي دی آموزشي دستگاه مي باشد که مي بايست در هنگام تحويل دستگاه دريافت نمائيد.

قابليت کارت حافظه، فلش مموري  صفحه نمايش و اتصال به کامپيوتر

قابليت کارت حافظه، فلش مموري صفحه نمايش و اتصال به کامپيوتر

برخي از پرينترهاي سه بعدي به علت نداشتن صفحه نمايش و کنترلر، تنها از طريق اتصال به کامپيوتر قابل استفاده مي باشند و امکان راه اندازي آنها از طريق کارت حافظه و يا فلش مموري وجود ندارد. استفاده از کارت حافظه و يا فلش مموري جهت راه اندازي دستگاه اين امکان را فراهم مي نمايد که بتوان چندين دستگاه پرينتر سه بعدي را تنها با استفاده از يک کامپيوتر راه اندازي نمود و مانع از قطع پرينت و يا هر نوع ايراد ديگر به علت از کار افتادن کامپيوتر گرديد. وجود صفحه نمايش به همراه کنترلر اين امکان را به کاربر مي دهد که بتواند تنظيمات پرينت را در حين پرينت تغيير دهد و کنترل بيشتري روي پرينتر داشته باشد.

ادامه مطلب…