Search

کدام زبان پروگرام ‌ نویسی پیچیده‌ تر است؟

آموزش جاوا

آموزش برنامه نویسی جاوا

احتمال دارد در جهان ی امروز جاوا اسکریپت بسیار زیاد کاربر د داشته باشد ولی در بسیار زیاد ی مواقع این زبان از همان رویه قدیم تقلید می‌کند. زبان‌هایی چون کوبول، سی، سی پلاس‌پلاس، سی‌شارپ، جاوا پایتون در واقع زبان‌های رویه‌ای هستند . جاوا اسکرپیت از این قاعده مستثنی نیست ولی این زبان یک فرق با اهمیت زیاد دارد. جاوا اسکریپت با مساله پیچیدگی کدنویسی روبرو است.

اما سوال اصلی اینجا است که براي چه زبانی چون جاوا اسکریپت با معین اتی مشابه دیگر زبان‌ها که مساله پیچیدگی کدنویسی دارد، تا این اندازه محبوب شده و عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد؟ جواب در مزمان ی بودن آن است. جاوا اسکریپت در تاریخچه توسعه‌ی پروگرام ی در اهمیت خاصی قرار گرفته که ناگهان از زبان پروگرام نویسی متوسط به یک زبان برنامـه ‌نویسی جهت گسترش نرم‌افزاری سطح بالا تبدیل شده است. جاوا اسکریپت این اهمیت را مدیون انقلاب در جهان ی موبایل و وسائل های قابل حمل است.

اخیرا توسعه‌دهندگان حرفه‌ای فرصت کافی برای مجادله رفع موارد با طراحان گران‌قیمت را ندارند و به همین دلیل اکثرا ٌ منابع مورد نیاز به سختی در اختیار آنها قرار می‌گیرد. متاسفانه زمانی برای پاکسازی ارتباطات وجود ندارد حتی مدیران با تذکر به اینکه نوآوری‌های نیاز دارند، در این بخش زمانی را صرف نمی‌کنند.

نکته‌ی مبهم جایی است که برنامـه ‌نویسان جاوا اسکریپت به این نتیجه می‌رسند که هنوز در اواخر سال ۲۰۰۰ میلادی قرار دارند این موضوع در ارزیابی ‌های آماری بیشتر به چشـم می‌خورد. وب‌ وب سایت Seerene که در زمینه‌ی ارائه‌ی نتایج تحلیلی آماری کار می‌کند، با ارزیابی بیش از ۴۰۰ میلیارد خط از کدهای نوشته شده جهت شناسایی ارائه‌ی تصویر ی درست از زبان‌های پروگرام ‌نویسی، نتایجی را به صورت اینفوگرافیک انتشار کرده که باعث می‌شود ذهن برنامـه ‌نویسان بیش از پیش درگیر شود.

در ادامه می‌توانیم با تحلیل اینفوگرافیک ارائه شده ببینیم پیچیده‌ترین، ناکارامدترین و گیج‌کننده‌ترین زبان‌های پروگرام ‌نویسی کدام‌ها می باشند .