Search

» هفت راه آسان جهت آزار بازدیدکننده وب سایت


Webdesign Düsseldorf
نکته: این نگاه طنزآمیز به امکانات وب وبسایت است. هرچند لیست اشاره به “انجام کارها” دارد، در واقع به مفهوم “عدم انجام کارها” ی ذکر شده است . در صورتیکه وبسایت شما یک یا چند مورد از موارد ذکر شده را استفاده می نماید ، باید سایت خود را یک وب سایت ناکارا در نظر بگیرید.

۱) قاب مهم صفحه خود را کوچک در نظر بگیرید کاربر ان را مجبور بکنید که مطالب مورد نظرشان را در این قاب کوچیک ببینند و مطالعه کنند. بسیار زیاد نپرهزینه کوچیکی پنجره اطلاعاتی خودتان نباشید. باور بکنید اگر آن را بزرگ در نظر بگیرید بازم بیشمار فرد می باشند که از کوچک بودن آن ناراضی هستند . تا وقت ی کاربر ان مجبورند مطالب را در این قاب کوچیک تحقيق کنند، مجبورند روی وب سایت شما بمانند و حتی مطالبی را که مد نظرشان نیست را ببینند و مطالعه کنند. حتی اجازه تغییر اندازه پنجره یا بزرگنمایی آن را به فرد ان ندید اینطوری کار لذت بخش تر هم هست. با این استراتژی که پیش می گیرید حسابی با روح روان کاربر ان بازی می بکنید و دست انتها به عنوان انعام هم اجازه می دید که وب سایت شما را ترک کنند.

۲) غیر فعال کردن منوی کلیک راست از مروگر. (واقعا حال می ده). بی خیال که مردم نیاز به منوی کلیک راست برای بسياري کارهای دیگه دارند. آنها در واقع می توانند از توابع یا منوهای اصلی استفاده کنند که حتی گاهي وقتها می توانید دسترسی آنها را بهشان ندید. چنانچه هدف شما آزار فرد ان هست تا آنجا می توانید سایتتان را جایی ناخوشنایند برای آنها تهیه کنید .

۳) اجرای موسیقی در پیش زمینه سایت (عاشق اینم). چنانچه آنچه که تا هم اکنون گفته شد شما را راضی نکرده ، مطمئن بشید که یک موزیک را در پیش زمینه سایت به صورت مدارم (دوباره تکرار ی) تا ی کاربر ان روی وبسایت شما می باشند پخش بکنید . اگه بسیار زیاد سادیستم دارید آن را به صورت اتوماتیک در تمام صفحات سایتتان پخش بکنید . حتی می توانید قضیه را وحشتناکتر از این بکنید و مجوز قطع کردن موسیقی را به فرد ان ندید. خشن ترین بخش از یک موسیقی را که رفیق دارید انتخاب بکنید و آن را جهت پخش روی وب سایت خودتان بزارید. لذت بخش بود نه!

۴) کاری بکنید که تمام لینک های سایتتان توی یه پنجره باز بشه. این کار را به راحتی با نوشتن target=”_blank” می توانید جهت کلیه لینک هاتون انجام بدید. این کار آزار دهنده هر بار که کاربر ان روی لینکی کلیک می کنند دوباره تکرار می شه و لذت آن نصیب شما می شه. تصور کن تعداد پنجره هایی که فرد بیچاره روی صفحه خودش باز شده می بینه، تازه حسابش را بکن که بخواهد تمام آنها را هم بخوانه. خوشطعم است نه؟ یکی دیگر از ویژگی ها ی اینروش اینکه که می زاره فرد ان فکر کنند وب سایت شما یک وب سایت آماتوری هست.

۵) یکآموزش دیگه سایتتان را تمام فلش طراحی بکنید . بسیار زیاد خوش می گذره، تمام کاربر ان محدودتر از قبل (آنجا که راست کلیک را بسته بودیم) می شند. تازه کلی کاربر موبایل و غیره را از دست می دید. کاربر انی که با موبایل وبقیه وسایل که این روزها باب شده و به وب سایت ها سر می زنند مجبور می بکنید تا کلی نرم افزار روی دستگاه شون نصب کنند تا بتوانند وبسایت شما را ببیند. تازه اصلا هم به فکر این نباشید که لینک دانـلود پلاگین فلش و غیره را بزارید که مبادا یهآموزش دسترسی داشته باشند تا برنامـه مورد نیاز وبسایت شما را پیدا کنند نصب کنند. در واقع با مصرف از فلش برای محتوای سایت خودتان، به خودتان کمک می بکنید تا کم کم در لیست موتورهای جستجو پایین ترو پایین تر برید اینطوری کلی بازدیدکننده از دست بدید. با اینکار دیگه نیازی به روشهای دیگه برای آزار کاربر ان ندارید.

۶) صفحات را در پنجره های پاپ آپ لود بکنید هم وقت ی کاربر ان قصد دسترسی به پنجره های سایت شما را دارند هم وقتی قصد ترکش را دارند. در واقع هر موقع که کاربر ان قصد کلیک روی لینکی در سایت شما داشتند نتیجه را به صورت پاپ آپ برای آنها به نمایش بگذارید. بسیار زیاد خوش می گذره اینطوری نه!

۷) كم شدن قابلیت مصرف از مسیریابی وبسایت در وب سایتتون. اصلا نقشه وب سایت را در سایتتون قرار ندهید. یا بخش مربوط به نمایش مسیریاب صفحه (ناوبری صفحه) را اصلا تو هیچ صفحه ای قرار ندید. اگر حتی لینک دانـلود در صفحه دارید، طوری طراحی بکنید که کاربر مجبور بشه کلی مطلب بی ربط و با ربط به موضوع را بخوانه کلی اطلاعات براتون بفرسته تا احتمالا مجوز بدید که فایل مربوطه را دریافت کنه. آزار رسانی خوب یه.

خوب هم اکنون تمام موارد را دارید. هفت راهی که به شما کمک می کنه تا حسابی فرد ان را اذیت بکنید ، ناامیدشان بکنید تا سایت شما را بی خیال بشند. بی شک راه و روش های دیگه ای هم وجود دارد. ولیشیوه های ذکر شده در بالا می توانه براحتی توسط مدیران وبسایت به شکل نو در بیان و ارائه بشند.