Search

معنای لغوی سئو Search Engine Optimization

معرفی سئو:

seo جمله جایگزین SEO است که وبمسترهای ایرانی آنرا ابداع کرده ‌اند.این جمله از نظر زبان فارسی غلط هست و جمله معادل SEO باید جمله مخفف اس‌ای‌او باشد اما ب تلفظ و نوشتار آسان تر در بین وبمسترهای پارسی زبان از جمله seo استفاده می‌شود.


نقش شبکه های اجتماعی در سئوسایت

معنای لغوی بهینه سازی در معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است نفهته است، جمله Search Engine Optimization به مفهوم سئو برای موتور جستجوگر پس مفهوم لغوی جمله SEO بهینه سازی هم سئو برای موتور جستجوگر می‌باشد.seo برای موتور جستجوگر به عملیاتی گفته می‌شود که وب سایت را قابل فهم تر برای موتورهای جستجوگر می نماید . و این فهم بیشتر باعث ارتقا رتبه رسیدن به رتبه مناسب سایت است.

seo به مهندسی معکوس الگوریتم‌های رتبه بندی موتورهای جستجوگر گفته می‌شود. با مهندسی معکوس فاکتورهای رتبه بندی معین می‌شوند با رعایت این فاکتورها باعث ارتقا رتبه سایت حتی رسیدن به رتبه نخست نتایج جستجو می‌شود.

زمانی که شما در یک موتور جستجو به دنبال مساله ویِژگزینشه می گردید قطعا متوجه این مساله شده اید که گاهي از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری هستند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند . seo صفحات وب این است که شما در نتایج موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید.

ارزش این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر استفاده می کنند. بهینه سازی وب وبسایت برای موتورهای جستجوگر مشهور ممکن است بتوان گفت که نسبتا تمام افرادی که با وب آشنایی هر چند کمی دارند، حداقل برای یک بار هم که شده واژه SEO را شنیده اند. ولی SEO چیست؟ معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجو است . SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب فریبنده هستند . بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. ارزش این مورد از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود مصرف می کنند.

به عنوان مثال در گوگــل یاهو، اکثر مردم تنها به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. پس برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله الزامی است که وب سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد.

علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی توضیحات مناسب سایت کلاً محتوایی که موتورهای جستجو رفیق دارند، تحقيق می نماید . موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله برنامه خزندگی (عنکبوت) پیدا فهرست بندی می کنند. متاسفانه تمام برنامه های خزندگی یک جور کار نمی کنند. برای مثال اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد. یکی از کارهایی که متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می دهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. پس آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات seo کنند.

به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند. وقت ی که شما طراح برای طراحی وب سایت تجاریتان انتخاب می بکنید ، شما باید از این طراح در مورد seo موتورهای جستجو پرسش بکنید و باید از او بخواهید بر طبق اصول seo برای موتورهای جستجو تهیه صفحات وب سایت شما را شروع کند. در صورتی که این کار زیاد تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار بسیار آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، حاوی بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود.

سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای فریب یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر اخلاقی نیست. آن‌ها برای یاری کردن به اصلاح رویت و رابطه وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند.

seo را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل ارتباط صفحه افزایش ارزش آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.

seo فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر همیشگی الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی هستند ؛ پس وظیفه مهندسین seo ظهور نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

الگوریتم رتبه‌بندی گوگــل دارای بیش از ۲۰۰ معیار جهت رتبه‌بندی یک سایت است. به همین دلیل مهندسین seo می‌بایست مهم‌ترین این معیار‌ها را جهت پیاده‌سازی موفق سئو بدانند.