Search

طراحی وب سایت واکنش گرا چیست؟

طراحی وب سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)

همان گونه که در معماری، با بهره گرفتن از تكنولوژی مدرن این امكان را فراهم می آورند تا بتوان اجزاء و تجهیزات مختلف را به طور خودكار كنترل نمود، طراحی سایت واکنش گرا هم رویکرد مناسبی است که طراحان وب را قادر می سازد تا با پیاده سازی وب سایت انعطاف پذیر، نسبت به تغییر دستگاه کاربران واکنش دهد.

طراحی وب وبسایت واکنش گرا چیست؟

قواعد و اصول طراحی سایت

در قدیم برای نمایش وبسایت در تلفن همراه ، طراحی و برنامه نویسی مجزا انجام می‌دادند. در این نوع طراحی، سرور با توجه به شناسه مرورگر کاربر (User Agent) تشخیص می داد که کاربر سایت را با تلفن همراه بازدید می نماید در این حالت یا محتوای تلفن همراه را در همان آدرس به او نشان می‌داد یا او را به URL ویژه تلفن همراه هدایت می نمود.

اما در طراحی وبسایت واکنش گرا که بیشتر به همان Responsive Web Design مشهور است، ساختار لایه‌های وب سایت به صورت شناور طراحی می‌شود و با یاری ویژگی Media در تگ Link با توجه به سایز صفحه، CSS مربوطه بار گزاری می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن … در ابعاد مختلف می‌شود.

طراحی وب وبسایت واکنش گرا و دلایل ارزش آن
طراحی سایت واکنش گرا برای واکنش وب سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت، موبایل ، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند و همچنین تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این تکنیک با مصرف از خصوصیات ی CSS3 – W3C CSS3 Media Queries – همين طور طراحی های شناور – Fluid Proportion-Based Grids – وب وب سایت را بدون نیاز به ورژن های مفرق برای دستگاه ها رزولوشن های مختلف طراحی می نماییم.

دلایل ارزش طراحی سایت واکنش گرا چیست؟

از آنجا که تمام عناصر داخل خارج صفحه سایت، با روش های seo موتورهای جستجو در وسط صفحه قرار می گیرند در نتیجه طراحی وب سایت واکنش گرا seo فرندلی است.
طراحی وب سایت واکنش گرا کاربر پسند است زیرا کاربر قادر است مطالب مورد علاقه اش را با مصرف از دستگاههای مختلف ببیند.

طراحی وب وب سایت واکنش گرا از تکنیک های جدید طراحی وب سایت است و این امکان را به کاربر می دهد که در دستگاه های مختلف بتوانند با سایت تعلت بر قرار نمایند. از آنجا که این تکنیک روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد از طرفی وب سایت شما را سئو فرندلی می نماید در نتیجه مصرف از این تکنیک را به شما توصیه می کنیم.