Search

توهین به مسوولان گذاشته ای کشور جرم است/در شلوغ­‌بازار سیاست نمی‌توان گرد و غبار کرد و پنهان شد

به استناد کدام قانون از حضـور خاتمی در اجرای یک نمایش پیشگیری می‌شود/ ورود ناگهانی ستادکل نیروهای مسلح به بحث کنسرت‌ها جای تعجب دارد

خبر فوری

عضو فراکسی ون امید در مجلس دهم با انتقاد از پیشگیری از حضـور رییس دولت ویرایش ات، نسبت به تلاش مرموز دلواپسان برای ایجاد بی‌اعتمادی بین نظام هنرمندان هشدار داد.
به نقل از پایگاه خبری مردمی ها، الیاس حضرتی در حاشیه نشست علنی امروز مجلس با حضـور در جمع خبرنگاران پارلمانی با اشاره به پیشگیری از حضـور حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی در اجرای نمایش «راپورت‌های شبانه دکتر مصدق» در تالار وحدت گفت: به‌عنوان یک نماینده مجلس، از ریاست قوه قضاییه و دادستان کل کشور به‌صورت رسمی درخواست دارم، دلایل این مسئله را بیان کنند بگویند این برخورد با آقـای خاتمی به جرم کدام تخلف‌ها انجام می‌شود.

خاتمی آدم ی نجیب، بافرد و پاک‌دست است

او ادامه داد: در برخورد با آقـای خاتمی به‌گونه‌ای حکم حصر انجام می‌شود درخواست دارم، ریاست محترم قوه قضاییه دادستان کل کشور استنادهای قانونی که منجر به انجام چنین برخوردی با ایشان می‌شود را به اطلاع نمایندگان مجلس برسانند، جهت چه که به‌راستی ما اطلاعی از این موارد نداریم نمی‌دانیم تخلف‌های آدم نجیب، با شخصیت و پاک که تا به امروز نقطه تاریک درباره خود و خانواده‌اش پیدا نشده، چیست؟

به استناد کدام قانون از حضـور خاتمی در اجرای نمایش پیشگیری می‌شود؟

عضو فراکسی ون امید در مجلس خاطرنشان کرد: افرادی که از چاپ عکس انتشار اخبار مربوط به خاتمی جلوگیری می‌کنند اخیرا ً از این‌که جهت تماشای تئاتر به تالار وحدت بروند نیز پیشگیری کرده ‌اند، بایستی پاسخگو باشند که به استناد کدام قانون دست به چنین کاری می‌زنند.

تلاش مرموز دلواپسان برای ایجاد شکاف بی‌اعتمادی بین نظام هنرمندان

این نماینده اصلاح ‌طلب مردم تهران در مجلس همچنین با اشاره به تلاش مرموزی که از طرف گاهي منجر به ایجاد شکاف اختلاف بین طبقات گوناگون جامعه می‌شود، گفت: یکی از گروه‌های تاثیر گذار تاثیرگذار کشور اهالی هنر فرهنگ می باشند که به‌عنوان گروه‌های مرجع در جامعه حضـور دارند ولی مدتی است تلاش ی مرموز شکل‌گرفته که به بهانه‌های مختلف، بین نظام جمهوری اسلامی هنرمندان شکافی وحشتناک دیوار بی‌اعتمادی رودررویی ایجاد کنند.

انتقاد نماینده تهران از كار قوه‌قضاییه در صدور مجوز یالثارات

این فعال سیاسی رسانه‌ای ویرایش ‌طلب ادامه داد:‌ یک نفر در نشریه‌اش با کلماتی زشت و توهین‌آمیز تمام هنرمندان را خطاب قرار می‌دهد با وجود این‌که هنرمندان طبیعتاً واکنش نشان می‌دهند، خارج از نوبت و به‌شکلی آشکار به این نشریه مجوز نشر مجدد می‌دهند.

او اصرار کرد: حتمـا ً ما با تعطیلی توقیف این نشریه مطبوعه‌ای موافق نیستیم ولی این‌که تعمداً به‌شکلی حرکت شود که به جامعه هنری فرهنگی کشور دهان‌کجی صورت بگیرد، استراتژی وحشتناکی است که هنرمندان و حاکمیت را رودرروی یکدیگر قرار دهند که این مسئله بی‌اعتمادی ایجاد می‌کند و می بایست جلوی این اقدامات گرفته شود.

ورود ناگهانی ستادکل نیروهای مسلح به بحث برگزاری کنسرت‌ها عجیب است

حضرتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وظیفه وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی در صدور مجوز برای اجرای کنسرت‌های موسیقی ، یادآور شد:‌ در کنار وظیفه وزارت ارشاد برای صدور مجوز جهت کنسرت‌ها، قوت انتظامی وبقیه ارکان موظف هستند که را با این وزارت‌خانه همموسیقی کنند. چنانچه می‌خواهیم کشور را یکپارچه اداره کنیم نشان دهیم که یک دولت تصمیم‌گیرنده وجود دارد، قوت انتظامی که بنابر قانون زیرنظر وزارت کشور اداره می‌شود، باید با وزارت ارشاد همموسیقی باشد و ورود ناگهانی ستاد کل نیروهای مسلح به بحث برگزاری کنسرت‌های موزیک از دید ما اتفاقی عجیب است و متاسفانه همچنان جریان کنسرت‌ها برخورد با صحنه‌های هنری هنرمندان، جریان غم‌انگیزی است.

امکان اکران «رستاخیز» جهت مردم فراهم شود

او با اشاره به این‌که وقت کوتاهی تا فرارسیدن ایام محرم صفر باقی مانده، گفت: خواهش ما این است، در آستانه این ایام عزیز، باتوجه به زحمات زیادی که جهت فیلـم «رستاخیز» کشیده شده، این امکان را ایجاد کنند که تمام مردم بتوانند از تماشای این فیلم جالب بهره‌مند شوند.

تلاش دلواپسان برای القای ناکارآمدی دولت و توهین به رییس‌جمهور

این عضو فراکسی ون امید در بخش دیگری از صحبت‌هایش، اعلام کرد: خطر دیگری که در جامعه حس می‌شود این است که عده‌ای تلاش دارند با ایجاد بی‌اعتمادی بین مردم و دولت است که در این راستا، با سیاه‌نمایی، توهین به رییس‌جمهور و القای ناکارآمدی دولت آقـای روحانی، بر این بی‌اعتمادی دامن بزنند.

نماینده بازبینی ‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمان اندک باقی‌مانده تا گزینش ات، این تلاش ‌ها را اقدام‌هایی با انگیزه سیاسی و گزینش اتی دانست و گفت: با این وجود ، ضربه‌ای که در تاثیر این بی‌اعتمادی حاصل می‌شود جهت کل نظام خواهد بود.

هجمه علیه دولت از طرف گذاشته ای خاص، تریبون نمازجمعه خبرگزاری‌های وابسته

او گفت: در طول دولت‌های بعد از انقلاب هیچ دولت رییس‌جمهوری تا این میزان مورد توهین هجمه قرار نگرفته است. اما همـواره گروه‌هایی بوده‌اند که نسبت به کار دولت‌ها حتی احزاب سیاسی، برخوردی توهین‌آمیز داشتند ولی وقت ی که کار به گذاشته ای مختلف، تریبون‌های نماز جمعه خبرگزاری‌های وابسته به گذاشته ا ارگان‌های مختلف هستند ، کار پیچیده‌تر می‌شود.

جهت دستیابی به نتیجه کوتاه‌مدت گزینش اتی، کل نظام را زیرپرسش نبرید

عضو فراکسی ون امید در مجلس یادآور شد: پیشنهاد ‌ام به تمام این دوست ها این است که جهت دستیابی به یک نتیجه کوتاه‌مدت انتخاب اتی، نظام جمهوری اسلامی را زیرپرسش نبرند و سیاه‌نمایی علیه نظام را دامن نزنند. ما علاقمندیم در کشور یک قانون یکراهنمای ایجاد شود.

حضرتی در انتها اعلام کرد: این‌گونه نباشد که زمانی در دولت قدیم ، وقت ی که از عملکرد ناصحیح دولت در عرصه اقتصاد انتقاد می‌کردیم، با ما برخورد می‌شد و به‌عنوان سیاه‌نمایی احضار می‌شدیم اما امروز همگی همـدل شده‌اند نذر کرده ‌اند که حتی نقطه مثبت در کارنامـه دولت نبینند و به گونه‌ای بر طبل ناامید یاس می‌کوبند.